A Polgári Védelmi Szemle legfrissebb kiadványa a Polgári Védelem Nemzetközi Világnapja alkalmából
A Magyar Polgári Védelmi Szövetség a Polgári Védelem Nemzetközi Világnapja alkalmából kiadja tudományos folyóiratának, a Polgári Védelmi Szemlének legújabb, XVII. különszámát.
A Polgári Védelmi Szemle jelen XVII. kiadványa olyan gyűjteménye a publikációknak, amelyek legfontosabb előadásai a hagyományosan több szervezet bevonásával – a Magyar Tudomány Ünnepe 2024. november hónap eseményeként a Katasztrófák Csökkentésének Világnapja alkalmából – szervezett nemzetközi tudományos konferencián hangzottak el a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Zrínyi Miklós Laktanya és Egyetemi Campus M. Szabó Miklós Dísztermében.
A nemzetközi tudományos konferenciát az Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar Katasztrófavédelmi Intézete, a Magyar Polgári Védelmi Szövetség, a Katasztrófavédelmi Tudományos Tanács, a Magyar Hadtudományi Társaság Katasztrófa- és Polgári Védelmi Szakosztálya és a Belügyi Szakosztálya, együttműködve a Magyar Rendészettudományi Társaság Katasztrófavédelmi Tagozatával, a Magyar Környezetvédelmi Egyesülettel, a Védelmi Információs Központ Alapítvánnyal, a Katasztrófavédelem Központi Múzeummal és a Katasztrófavédelmi Szakkollégiummal együtt szervezte meg.
A konferencia keretében 74 előadás 105 előadó részvételével valósult meg. A társadalmi és tudományos szervezetek a széleskörű társadalmi érdeklődésre figyelemmel a világnap méltó megünneplését szervezték meg immár hagyományosan a konferenciával, a szervezésben alapozva az NKE RTK Katasztrófavédelmi Intézetére, az oktatói állományára és a hallgatóira, az MPVSZ és az MHTT anyagi támogatására. A külföldi előadások ismét fontos értéket képviseltek, hiszen immár tíz külföldi egyetem oktatói és szakemberei tartottak előadást.
A polgári védelem világnapja alkalmából megjelenő kötet több olyan témát is magában foglal, amelyek az elkövetkező időszak meghatározó szakmai irányvonalait is prognosztizálhatják.
A most kiadott kötet publikációi tudományos értéke jelentős hozzáadott értéket képvisel a katasztrófák elleni védekezés és a polgári védelem közös ügyéhez, elősegíti a társadalmi és szakmai tudományos szervezetek együttműködését. A beérkezett és e kötetben megjelent írásművek reméljük, hogy tudományos igényükkel, gyakorlati jelentőségükkel elnyerik az érdeklődő olvasók tetszését, jó szívvel ajánljuk szíves figyelmükbe!
MPVSZ elnöksége